Akrobat Kollar ve Mobil Filtreler

Endüstriyel alanda birçok çalışanın en büyük sorunu çalışma sırasında ortaya çıkan toz ve dumandan, çeşitli gazlardan etkilenmesidir. Akrobat kollar ve mobil filtreler ortamdaki tüm toz, duman, gaz ve kirli havayı emen ve personelin sağlıklı bir ortamda çalışmasını sağlayan sistemlerdir.

Akrobat kollar ve mobil filtreler aynı görevi yapsa da çalışma tarzları biraz farklıdır. Akrobat kollar emiş davlumbaz boğazından 360 derece dönebilen duvar, kolon, kiriş, konsol gibi sabit yerlere monte edilmesi gereken mafsallı kollardır. Kollar asılı kalabilir ve istenilen bölgeye doğru ayarlanabilir. Akrobat kolların bağlı olduğu emiş davlumbazı yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve  polikarbonattan yapılır. Ayar düğmesi ile emiş debisi ayarlanabilmektedir. Akrobat kolların çapları standart 16 cm. dir. Her bir kol yaklaşık 1.000-1.300 m3/h hava debisi ile emiş yapabilmektedir. Toz, duman veya gazın çıkış noktasından yaklaşık 40-70 cm. arasında bir mesafede kullanıldığı takdirde 1.300 m3/h hava debisini yakalamaktadır. Büyük alüminyum davlumbaz kollardan bağımsız olarak 360 derece dönebilme özelliği sayesinde ayrı olarak sabitlenebilmektedir. Akrobat kollar ve mobil filtreler çok kolay konumlandırılabilmektedir.

Mobil filtreler hiçbir emiş sistemine bağlı olmadan tek başına toz, duman ve gaz çıkış noktalarında çalışabilen emiş sistemleridir. Hareketli emme ve filtreleme cihazı sayesinde çalışma yapılacak olana rahatlıkla getirip ve sadece fişini takarak çalıştırmanız yeterli olacaktır. Lokal olarak kullanılan ve yüksek emiş gücüne sahip olan mobil filtreler sayesinde her türlü toz, talaş, duman veya partikülleri kolayca yakalayıp içine çekmektedir. Tek veya çift kollu modelleri bulunmaktadır. Güçlü ve sessiz yapısı ile tüm alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ortamda bulunan iklimlendirme koşullarını asla bozmaz ve sizlere büyük enerji tasarrufu da sağlamaktadır.

Akrobat kollar ve mobil filtreler hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Mobil Filtreler

Havalandırma sistemleri içerisinde endüstriyel ortamlarda en fazla kullanılan filtre çeşitlerinden olan mobil filtreler çalışanlar için neredeyse hayat kaynağı durumundadır. Endüstriyel çalışma sahalarında çok fazla duman, kirli hava, gaz, koku, kimyasal partiküller havalarda uçuşmaktadır. Havada bulunan bu toz ve duman parçacıklarını soluyan personel ciddi rahatsızlıklar ile karşılaşabilir. Akrobat kollu mobil filtre üniteleri sayesinde ortaya çıkan toz ve duman çıkış noktasında emilerek ortam temizlenmektedir.

Mobil filtreler tek akrobat kollu mobil filtreler ve iki akrobat kollu mobil filtreler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Mobil filtrelerde bulunan akrobat kollar çok rahat bir şekilde hareket etme özelliğine sahiptirler. Tek veya iki akrobat kola sahip olan mobil filtreler çalışılan mekan içerisinde istenilen yere götürülebilmektedir.

Mobil filtrelerin akrobat kolları rahatlıkla döndürülebilmektedir ve bırakıldığı zaman sabit şekilde kalma özelliğine sahiptir. Akrobat kollar hafif ve dayanıklı bir malzemeden üretildiği için mobil filtreler üzerinde baskı kurmaz ve taşınma sırasında zorluk çıkarmaz. Farklı toz grupları için alternatifli akrobat kollarımız bulunmaktadır. Merkezi kanal sistemine veya tek fana bağlanabilme özelliklerine sahiptirler. Mobil filtreler güçlü emiş debisi sayesinde çalışanlar için temiz hava sunma imkanı sağlar.

Mobil filtreler içerisinde HEPA filtre mevcuttur ve %99 luk bir hava temizleme değerine sahiptir.  Özellikle kaynak işlerinin yapıldığı alanlarda kaynak makinesinden çıkan koku ve duman zehirlidir ve çalışanlar için ciddi solunum rahatsızlığı vermektedir. Ancak mobil filtreler kaynak makinesinin başında kullanılarak ortaya çıkan zehirli gaz ve dumanların anında yok edilmesinde de mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır.

Mobil filtreler hakkında daha fazla bilgi almak, uygun fiyat ve ödeme koşullarımızdan yararlanmak, yerinde ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız sitemizde yer alan irtibat numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Tek Akrobat Kollu, Mobil Duman Filtresi.

  • Kaynak Dumanı için ideal.
  • W3 Sertifikası şartlarına göre tasarlanmıştır.
  • Temizlenebilir, uzun ömürlü pliseli kartuş filtre kullanılmaktadır.
  • İş güvenliği şartlarına uygundur
dufil_mono

İki Akrobat Kollu, Mobil Duman Filtresi.

  • Kaynak Dumanı için ideal.
  • W3 Sertifikası şartlarına göre tasarlanmıştır.
  • Temizlenebilir, uzun ömürlü pliseli kartuş filtre kullanılmaktadır.
  • İş güvenliği şartlarına uygundur
  • Aynı anda 2 ayrı duman kaynağından emiş gerçekleştirebilmektedir
dufil_dino