Jet Pulse Filtre Sistemleri

Endüstriyel alanında üretim yapan işletmelerde ve tesislerde ortaya çıkan duman, koku ve tozların emilerek ortamdan çekilip filtrelendirme işlemini sağlayan sistemlere jet pulse filtre sistemleri denmektedir.

Jet pulse filtre sistemleri özellikle demir-çelik fabrikalarında, yem üreten tesislerde, çimento fabrikalarında büyük mobilya üretim tesislerinde, her türlü toz ve duman ortaya çıkan işletmelerde kullanılmaktadır.

Tesislerde üretim esnasında ortaya çıkan toz, duman ve gazlar jet pulse filtre sistemlerinin emiş borularından bunker içerisinde toplanırlar. Buraya giren toz, duman veya gazlar bir reflektör sayesinde aşağı doğru yönlenirler. Reflektör sayesinde yönlenen tozların bu torbalara darbe yaparak zarar vermesi engellenir. Hızı ve şiddeti kaybolan toz parçaları dibe doğru çökerler, çok hafif olanlar ise dış yüzeye doğru giderler. İçerideki tozlu hava filtrelerin gövde kısmında bulunan kartuş tip veya torba şeklindeki filtrelerde tutulur.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

DALOĞLU DÖKÜM - JET PULSE FİLTRE SİSTEMİ
sadasd

Tesislerde üretim esnasında ortaya çıkan toz, duman ve gazlar filtre sistemlerinin emiş borularından bunker içerisinde toplanırlar. Buraya giren toz, duman veya gazlar bir reflektör sayesinde aşağı doğru yönlenirler. Reflektör sayesinde yönlenen tozların bu torbalara darbe yaparak zarar vermesi engellenir. Hızı ve şiddeti kaybolan toz parçaları dibe doğru çökerler, çok hafif olanlar ise dış yüzeye doğru giderler. İçerideki tozlu hava filtrelerin gövde kısmında bulunan kartuş tip veya torba şeklindeki filtrelerde tutulur.

Jet pulse filtre sistemleri filtreme işlemlerini torbaların dış tarafından başlayarak içe doğru yapmaktadır. Filtrelerden geçen temiz hava ise fan yardımı ile tekrar dışarı doğru aktarılması sağlanır. Kirli toz, duman ve havalar ise filtrelerin dış yüzeyinde kalır.

Elektronik Zamanlayıcılar ile Daha Temiz

Filtreleme sırasında kirlenen toz torbaları elektronik zamanlayıcılar sayesinde 6-7 bar basınç üfleme valfleri ile temizlenir. Basınç sayesinde toz, partiküller ve parçacıklar filtrenin alt kısmında yer alan bunkere düşerler. İçerisinde kullanılacak durumdakiler kullanılır ve kullanılamaz durumdakiler ise atık merkezlerinde toplanır.

Jet pulse filtre sistemleri için gerekli olan filtre seçimleri yapacağınız iş ile doğru orantılı olarak seçilmelidir. Kullanılacak toz torbası sayısı ve çeşidi de iş alanlarına göre farklılık göstermektedir.

Jet pulse filtre sistemleri paslanmaz çelik veya isteğe bağlı siyah malzemeden de üretilebilmektedir. Ayrıca gövdeler kaynaklı tek blok halinde veya civatalı olarak monte edilecek halde de üretilebilmektedir.

Jet pulse filtre sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak ve keşif hizmetlerimizden yararlanmak için mutlaka bize ulaşın.

 

 

jetfiltre6
jetfiltre5.jpg