Toz Toplama Üniteleri

Özellikle endüstriyel tesis ve fabrikalarda yapılan işin durumuna göre çok fazla toz ortaya çıkmaktadır. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu tozlara maruz kalmamak için toz toplama sistemleri kullanılmaktadır.

Bir tesiste çalışırken ortaya çıkan toz, duman, buhar ve gazlar ortamın havasını kirletmektedirler. Toz toplama sistemleri ortaya çıkan bu kirli havanın diğer bölgelere dağılmasını engeller ve kirlenmiş olan havayı insan sağlığını riske etmeyecek boyuta kadar düşürüp ortamı temizlerler. Böylece hem çalışanların sağlığı korunmuş olur hem de bu sayede iş verimliliğinin artmasına da yardımcı olur.

Tms Ahşap - Toz Toplama Sistemi
Tms Ahşap – Toz Toplama Sistemi

Toz toplama sistemlerinin asıl amacı, tozun çok olduğu tesis veya işletmelerde meydana gelen tozun çıkış noktasından diğer alanlara yayılmasını engellemektir. Bu nedenle üretim alanına lokal bir aspirasyon sistemi kurular ve uygun filtre elemanları sayesinde filtre edilerek tozlar ortam dışında bulunan atmosfere atılır. İçeri doğru temiz hava akışı sağlanır ve ortamın havası yeniden temiz hale getirilir. Dışarıda toplanan tozlar ise tanker veya silobaslar ile tahliye edilmektedir.

Toz toplama sistemlerinin içerisinde farklı güç ve farklı filtre seçenekleri yer almaktadır. Bu tamamen yaptığınız iş ve ihtiyacınız olan toz toplama sistemleri ile ilgilidir. Talaş tozu olan bir işletme ile kimyasal gaz çıkan bir işletmenin toz toplama ünitesinin filtreleri ve güçleri aynı değildir.

Toz toplama sistemleri konusunda, tamamen kendi dizayn ve üretimimiz olan negatif basınçsız kanat yapısına sahip, balansa sebebiyet vermeyen toz toplama vantilatörlerimiz ve toz filtreleme ekipmanlarımız bulunmaktadır. Ayrıca toz toplama sistemleri ve filtrelendirmesi projelendirmesi konusunda da sizlere hizmet vermekteyiz.

Siz de toz toplama sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak, keşif, projelendirme ve size özel yüksek kalite ve uygun fiyat seçeneklerimizden yararlanmak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

diam-turkiye-toz-toplamasistemi-2 (5)
1
toztoplamamsistemi3