Sulu ve Karbon Filtre Sistemleri

Sulu baca sistemleri kullanımı ülkemizde her geçen sene artmaktadır. Özellikle ekmek fırınlarında, pide fırınlarında, apartmanlarda, fabrika kazanlarında, otellerde, merkezi sistem ile ısınan okullarda kullanılmaktadır. Sulu baca filtresi normal baca çıkış borusuna monte edilir. Sulu baca filtresi ebatları kullanılan yakıtın cinsine göre ve kazanın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Sulu Filtre Sistemi
Sulu Filtre Sistemi

TSE standartlarına uygun olarak ürettiğimiz sulu baca filtresi havadaki karbondioksit oranını dengeler ve havayı %90 oranında temizler. Minimum su tüketimi ile çalışır. Ülkemizde birçok belediye ve devlet kuruluşları tarafından özellikle restaurant, fırın benzeri koku ve duman yayan iş yerlerinde zorunlu kullanım haline getirilmiştir.

Sulu baca filtresi balık, ızgara gibi yemek kokularını, dumanlı ve pislenmiş havayı, zehirli dumanları atmosfere atmadan önce temizler ve temiz hava olarak dışarı gönderir.

Sulu baca filtresi sistemini randımanlı kullanmak için öncelikle kullanım alanının belirlenmesi ve gerekli tasarımın yapılması gerekmektedir.

Sulu baca filtresi içerisinde kirli hava özel olarak tasarımı yapılmış yıkama ünitesinde yıkanır ve yağı ve tozu %80, kokuyu ise %70 oranında temizlemektedir. Sulu filtre yıkama ünitesi içi iki kat antipas siyah sac ve dışı elektrostatik toz boyalı olarak üretilmektedir. Taleplerinize göre paslanmaz çelik üretimimiz de bulunmaktadır. Sulu sistem yıkama ünitesi içerisinde su devir daim pompası, su boşaltma, yağ boşaltma- taşma, şamandıralı su girişleri, aspiratör ünitesi, yıkama fiskiyeleri, damla tutucu ve filtreler bulunmaktadır.

Sizde sulu baca filtresi taktırmak istiyorsanız öncelikle uzman ekiplerimize başvurarak keşif için destek almanızı önermekteyiz. Yılların tecrübesi ve üstün hizmet anlayışımız ile konusunda profesyonel olan ekibimiz sizin için en uygun ürün ve projeyi tasarlamaktadır. Uygun fiyat seçeneklerimizden yararlanmak ve fiyat teklifi almak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

sulu-filtre sistemleri
sulu filtre2
sulu filtre3
sulu-filtre sistemleri Sancaktepe Sulu Filtre

Aktif Karbon Filtreler

Havalandırma sistemleri içerisinde çok farklı filtre alternatifleri bulunmaktadır. Bu filtre seçeneklerinin en önemlilerinden birisi olan aktif karbon filtreler en fazla tercih edilen filtrelerimizdendir.

Aktif karbon filtreler yüzeyinde milyonlarca ufak gözeneklerin bulunduğu filtrelerdir. Gaz moleküllerini yakalayan ve tutan bir özelliğe sahiptir. Bu milyonlarca gözenekler koku yayan zehirli gazların yakalanmasını sağlamaktadır. Karbon filtre bulunan havalandırma sistemleri genellikle endüstriyel ve sanayi alanlarında daha sık kullanılmaktadır.

karbon filtre
Karbon Filtre

Aktif karbon filtreler insan sağlığını tehdit eden ve zarar veren çevreye zararlı atıklar koku tutucu karbon özelliği sayesinde ortaya çıkan bu pis kokuları giderir.

Aktif granül karbon filtreler organik maddeyi tuttukları için ve suda da bakterinin bulunması durumunda, bakteriler organik maddeden beslenerek çoğalabilirler. Eğer aktif karbon filtreler öncesinde veya sonrasında dezenfekte edilmezse bakteri kaçakları oluşabilir. Bu nedenle aktif karbon filtreler dezenfekte konusunda hassastırlar.

Aktif karbon filtreler gözenekleri sayesinde gaz moleküllerini kolayca yakalayıp tutmaktadır. Gözenekler belli bir süre sonra kirleneceği için filtrelerin 1-2 senede bir değiştirilmesi gerekmektedir. Hemodiyaliz su arıtma sistemlerinde ve çok fazla sigara içilen ortamlarda bulunan aktif karbon filtreler ise 3-6 ayda bir değiştirilmesinde yarar vardır.

Aktif karbon filtresi kullanılan su arıtmalarında sanayi atıkları, klor ve çeşitli bileşenler, petrol ve asbest gibi insan sağlığı için çok tehlikeli atıklar, hoş olmayan diğer koku ve atıklar bulunabilmektedir. Aktif karbon filtreler 100 kat arttırılmış yüzey alanı ve yüksek absorbsiyon özelliklerinden dolayı suyu tatsız, kokusuz ve renksiz hale getirmekte başarılıdır.

Fiziki ve kimyasal arıtma yapan aktif karbon filtreler için daha fazla bilgi, teknik detaylar ve uygun fiyat tekliflerimizden yararlanmak için sitemizde bulunan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Profesyonel mühendislerimiz konu hakkında sizlere destek olmaktadırlar.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin