Elektrostatik Filtre

Yaşadığımız çevrede bazen fazlasıyla yağ, toz, duman gibi rahatsız edici koku veya pis havaya maruz kalmaktayız. Elektrostatik filtreler özellikle endüstriyel mutfaklarda sıkça kullanılmaktadır. Davlumbazlardan çıkan yağ, duman, toz gibi partikülleri tutmaya yarayan en son teknolojinin kullanıldığı bir filtre sistemidir. Elektrostatik filtre aynı zamanda sadece endüstriyel mutfaklarda değil sanayi ve tekstil alanlarında da sıkça kullanılmaktadır.

Elektrostatik filtreler her türlü yağı, tozu, dumanı çeker ve filtreleyerek temiz hava verir mantığı son derece yanlıştır. Çünkü elektrostatik filtre uygulaması tamamen profesyonel mühendisler tarafından projelendirip uygulanması gereken bir sistemdir.

Bazı işletme ve tesisler sadece hava debisine göre ve fiyatına göre bu filtreyi seçmektedirler. Ancak daha sonra hiç memnun kalmadıklarını ve yararını görmediklerini belirtirler. Bunun nedeni tamamen yanlış projelendirme ve eksik bilgilendirilmekten kaynaklanmaktadır. Bunun sonucunda daha fazla maliyet ve iş yükü ile komple sistemi baştan kurmak zorunda kalmaktadırlar. Çünkü her endüstriyel mutfağa, sanayi tesislerine farklı elektrostatik filtre uygulanır. Bir mutfakta çıkan yağ, toz, dumanın miktarı, kullanılan ekipman ve pişiriciler, ortamın metrekaresi, iş hacmi gibi birçok konunun detaylarına kadar incelenip projelendirilmesi gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Bazı restaurantlara gittiğinizde içeride yağ kokusu ve duman hissedebilirsiniz. Bunun nedeni doğru olan havalandırma ve filtreleme sistemlerini kullanmadıklarındandır. Eğer işleyiş kapasitesine uygun, profesyonelce hazırlanmış bir filtreleme sistemine sahip ise o restaurantta asla yağ ve kokuyu hissetmez ve rahatsız olmazsınız.

Elektrostatik filtre baca gerektirmeyen sistemlerdir. Böylece bacanın içine yapışan yağların yanması sonucu oluşabilecek herhangi bir yangın olayına da asla sebebiyet vermez. Günümüzde de bununla ilgili gerekli yasalar oluşturulmuş ve endüstriyel mutfaklar için zorunlu hale getirilmiştir.

Tamamen profesyonel mühendisler ile hazırlanması gereken elektrostatik filtre konusunda ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.