Davlumbazlar

Davlumbazlar bir fan yardımı ile ortamda bulunan duman ve kokuyu hava kanalları ile dışarı atmaya yarayan cihazlardır.  Özellikle restaurant, cafe, endüstriyel mutfaklar, otel ve işletme mutfakları gibi birçok alanda paslanmaz çelik davlumbaz tercih edilmektedir.

Evlerimizin mutfaklarında ocakların üzerinde bulunan aspiratör veya davlumbaz sistemlerinin  de amacı yemek yaparken veya pişirirken ortaya çıkan buhar, duman ve kokuyu dışarı atmaktır. Fabrika ve sanayi kollarında kullanılan davlumbaz tipi havalandırmaların da genel mantığı aynıdır. Tek farkı bu tür yerlerde kullanılan davlumbazlar daha büyük ve daha güçlü emiş debisine sahip olmalarıdır. Genellikle 304 kalite davlumbaz en sık tercih edilen davlumbaz çeşitlerindendir.

Fabrika veya tesislerde çeşitli havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Büyük fanlar yardımıyla ortamda bulunan duman, koku, toz partikülleri içeride bulunan hava kanallarından emilerek belirli filtreleme işlemlerinden geçer ve dışarı atılması sağlanır. Bu atılma sırasında aynı zamanda çekilen hava filtreler ile temizlendiğinden dolayı ortama temiz hava verilir ve düzenli hava akışı sağlanır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Hava kanalları genellikle tavan veya duvarda bulunmaktadır. Bu hava kanallarının çıkışlarına çelik davlumbaz veya galvaniz davlumbaz monte edilebilir ve isteğe bağlı olarak koku veya duman yayan cihazların üzerine gelecek şekilde konumlandırılabilir. Dilerseniz de belirli aralıklar belirlenerek genel olarak davlumbazlar konumlandırılarak tüm mekanda hava çekimi sağlanabilmektedir.

Davlumbazlar kullanılacak alanlara ve yerin durumuna göre çeşitlendirilmektedir. Boyutları isteğe bağlı olarak değişebilmektedir. Sıcak işlem davlumbazları, soğuk işlem davlumbazları, ada tipi davlumbazlar, duvar tipi davlumbazlar, yakın tip davlumbazlar, kaş tipi davlumbazlar ve klasik tip davlumbazlar, yüksek performanslı davlumbazlar olarak farklı alternatifler bulunmaktadır.

Davlumbazlarımızı birinci sınıf kaliteli çelik veya galvaniz malzemeyle ve  usta işçiliklerimiz ile üretimlerini gerçekleştirmekteyiz. Davlumbazlar ve fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

EPAN OFİS - KAYNAK DUMANI DAVLUMBAZ SİSTEMİ
davlumbaz 3
DRAGOS BALIK - PASLANMAZ ÇELİK DAVLUMBAZ
SİLBAK - HAVALANDIRMA SİSTEMİ
DRAGOS BALIK - MUTFAK EGZOST HAVALANDIRMA SİSTEMİ
SİLBAK - HAVALANDIRMA SİSTEMİ