Endüstriyel Fanlar

Endüstriyel alanda faaliyet gösteren birçok tesiste endüstriyel fan kullanılmaktadır. Normal işletme havalandırma ve fan sistemlerine oranla çok büyük olan endüstriyel fanlar birçok sektörde kullanılmaktadır. Çimento, demir- çelik, cam, cam yünü, tekstil, gıda, boya kimya, çöp yakma tesisleri, enerji santralleri, maden, ahşap, alçı, ısı sistemleri, tarım, otomotiv, kurutma fırınları gibi birçok sektör ve alanda kullanılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Endüstriyel fanlar kategorisinde bulunan radyal fanlar uyguladığı basınç ve emiş debilerine göre, motor güçlerine göre değişiklik göstermektedir. 100 debiden 1.000.000 m3/h debiye kadar emiş güçleri bulunmaktadır. 0 ile 30.000 Pa basınç ve 1.1 kW- 5.500 kW arasında değişen motor güçleri bulunmaktadır. -30 dereceden +500 derece arasında gaz sıcaklıkları bulunmaktadır. Radyal fanlar kendi aralarında da kullanım koşullarına göre değişim göstermektedir. Sızdırmaz fanlar, sıcak gaz sirkülasyon fanları, aşınmaya karşı korumalı fanlar, büyük ve özel fanlar, yüksek basınçlı fanlar, materyal taşıma fanları gibi çeşitli fanlar bulunmaktadır.

Endüstriyel fanlar kategorisindeki diğer fan grubu olan aksiyal fanlar ise radyal fanlara göre biraz daha farklıdır. Aksiyal fanlar karbon çeliği yada paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Motoru ise yüksek dayanmalı PVC veya alüminyumdur. Akuple veya kayış kasnak tahrikli çeşitleri bulunmaktadır. Aksiyal fanların debi aralığı 300 ile 150.000 m3/h arasında değişmektedir. 0 ile 1.500 Pa arası basınç sağlamaktadır. Direkt akuple gaz sıcaklığı -30 ile +60 derece arasında iken standart gaz sıcaklığı -40 ile +250 derece arasındadır.

Bu iki endüstriyel fan dışında bir de hücreli vantilatörlerimiz bulunmaktadır. Ses izolasyonu ile üretilmiş kabinlerin içerisinde bulunan hücreli vantilatörler ses konusunda oldukça memnun edicidir. Genellikle ofis ve yaşam alanlarının olduğu yerlerde tercih edilir. 500 m3/h ile 100.000 m3/h arasında debiye sahip hücreli vantilatörlerimiz bulunmaktadır.

Hangi fan sistemini seçmeniz gerektiği, kullanılacak malzeme ve ekipmanlar uzman kadromuz tarafından sizlere detaylı olarak sunulmaktadır.

Endüstriyel fanlar hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

ALÇAK BASINÇLI ENDÜSTRİYEL FAN

ALÇAK BASINÇLI ENDÜSTRİYEL FAN

Kullanım Alanı; Yüksek randımanlı bu tip fan kamu ve sanayi alanlarındaki havalandırma sistemlerindeki temiz ve hafif tozlu hava emişlerinde kullanılır. Özellikle aşağıdaki tertibatlarda;

Havalandırma; ahır, maden, tünel Emiş; Kirli hava, kaynak dumanı, solvent buhar kazanlarında ve boya kabinleri vernikleri

Hava yenileme; Silo, hangar soğutma; Plastik ürünler, kumaş, cam yaprakları Kurutma; Yemlik, tahıl, kağıt, boya, ağaç

Tahliye; duman ve zehirli gazlar. En fazla 90°C ısılı alçak basınç havanın taşınması ihtiyaç duyulan bütün donanımlarda, 90°C’den fazla 350°C’ye kadar olan akışkan taşımalarda, sehpa ve gövde arasında mil üzerine özel soğutma fanı yerleştirilir, ayrıca fan yüksek ısıya alüminyum boya ile boyanır.

ORTA BASINÇLI ENDÜSTRİYEL FAN

ORTA BASINÇLI ENDÜSTRİYEL FAN

Kullanım Alanı; Yüksek randımanlı bu serinin santrifüj fanları, lifli malzemeler hariç, toz, duman, granül, ince talaş ve hatta kaba ağaç talaşı ve benzer malzemeleri emişinde kullanılır.

Belirgin özellikleri yüksek randımanı (özel profil ters kanatlı türbine kullanımından kaynaklanır) hava içinde bulunan malzemelerin taşıma imkanı ile eşleşmesidir. Ayrıca bu fanlar serbest ağızlı çalışma ilede olsa motora yük bindirmek amacıyla çok yassı güç emiş eğrisine sahiptirler. Bu fanlar marangozhanelerde, mekanik sanayilerde, çimento ve seramik fabrikalarında, tabakhanelerde, dökümhanelerde, değirmen ve sanayilerde, maksimum 90°C ısı ile tozlu hava taşıma gerektiren bütün uygulamalarda kullanılır. 90°C’den fazla 350°C’ye kadar olan akışkan taşımalarda, sehpa ve gövde arasında mil üzerine özel soğutma fanı yerleştirilir, ayrıca fan yüksek ısıya alüminyum boya ile boyanır.

YÜKSEK BASINÇLI ENDÜSTRİYEL FAN

YÜKSEK BASINÇLI ENDÜSTRİYEL FAN

Kullanım Alanı; Temiz ve tozlu hava emişlerinde kullanılır. Yüksek basınçlı bu fan serisi, ters kanatlı (negatif) özel mobil türbine sayesinde, yüksek randıman ile elektrik enerjisi tasarrufu özelliği taşımaktadır.

Bu fanlar özellikle orta ve yüksek basınçla küçük debi ihtiyacı olan çimento fabrikalarında, dökümhanelerde, kupelerin hava beslenmesinde ve mazot brülörlerinde, un ve makarna fabrikalarında, kimya, demir izabeciliği, metalürji sanayilerinde pnömatik taşımalarında kullanılır.

Emilen akışkanın ısısı 80°C’yi geçmemelidir.

KAYIŞ KASNAKLI ENDÜSTRİYEL FAN

KAYIŞ KASNAKLI ENDÜSTRİYEL FAN

Kullanım Alanı; Temiz ve tozlu hava emişlerinde kullanılır. Yüksek basınçlı bu fan serisi, ters kanatlı (negatif) özel mobil türbine sayesinde, yüksek randıman ile elektrik enerjisi tasarrufu özelliği taşımaktadır. Bu fanlar özellikle orta ve yüksek basınçla küçük debi ihtiyacı olan çimento fabrikalarında, dökümhanelerde, kupelerin hava beslenmesinde ve mazot brülörlerinde, un ve makarna fabrikalarında, kimya, demir izabeciliği, metalürji sanayilerinde pnömatik taşımalarında kullanılır. Yarı elastik kaplın ile doğrudan tahrikli bu seri, maksimum güvenirlik ve düşük ses düzeyi elde etmek için tasarlandı. Fan ve motor arasındaki bağlama kaplın sayesinde motor destekleri üzerindeki eksensel ve radyal itmeleri yok eder ve böylece motor ömrünü uzatır. Akışkan ısısı 90°C. 350°C’de destekler üzerine özel soğutma türbini uygulanır.

ÇATI TİPİ ENDÜSTRİYEL FAN

ÇATI TİPİ ENDÜSTRİYEL FAN

Kullanım Alanı; Düşük basınçlı, Yüksek hacimli temiz, tozlu ve yoğun havaların emişinde kullanılır. Bu serinin en belirgin özelliği yüksek randımanı ( Özel alışımlı dökme pervanesi sayesinde ) ile sigara dumanı gibi kirli ve tozlu hava içeren akışkanların emişiyle eşleştirilmesidir. Egzoz dumanı çıkan kulelerin kirli, gazlı ve buharlı hava havanın emişine uygundur. Dökümhaneler, çimento fabrikaları, döküm ve kâğıt fabrikaları gibi ıslak ve nemli ortamların arıtabilen, ayrıca kâğıt, yün, makarna ve fayans gibi malzemelerin kurutulmasında. Alçak basınçta zararlı havanın taşınması istenilen bütün uygulamalarda kullanılır. Emilen akışkanın ısısı -20 °C’den düşük, +60°C’den yüksek olmamalı. Daha yüksek ısılarda, fanın imalatına tadilatlar uygulamak gerekir.

PASLANMAZ ENDÜSTRİYEL FAN

PASLANMAZ ENDÜSTRİYEL FAN

Paslanmaz fanlar: direkt akuple motorlu alçak basınçlı vantilatörler 304/ 316 kalite paslanmaz saç isteğe bağlı imal edilir 2000 debiden 35 00 debiye kadar üeritimi yapılır kulanım yeri asitli buharlı ortamların kirli havanın aspirasyon ve vantilasyonunda Radyal salyangoz vantilatör hücreye adepte edilmiş paket bir imalat:kulanım yeri çok yağlı ortamlar ve kebap mangal dablumbazları kirli ortamalaın tahliyesinde 3000 m3/h den 40.000 m3/h ye imalatı yapılmaktadırSesiz sık kanatlı hücreli vantilatörler 2000 m3/h debiden 110 000 m3/h debiye üretimi yapilmaktadır kulanım yeri:endüstriyel alanlarda seralarda depolarda fabrikalarda lokanta alış veriş merkezlerinde kirli havanın dışarı atılmasında kulanılırlar.Sesiz seyrek kanatlı hücreli vantilatörler 3000 m3/h debiden 115 000 m3/h debiye üretimi yapilmaktadır kulanım yeri:endüstriyel ve vantilatasyon amaçlı seralarda depolarda fabrikalarda alış veriş merkezlerinde kirli havanın dışarı atılmasında kulanılrlar.Uygulama sisteminden görünüm: sesiz hücreli vantilatörler 3000 m3/h debiden 115 000 m3/h debiye üretimi yapilmaktadır.