Flexible Borular

Flexible grubu ısı izoleli alüminyumdan üretilen esnek hava kanallarına denmektedir. Birçok hava sisteminde flexible sistemler kullanılmaktadır.

Yaşam alanları ve çalışma ofislerinde, sanayi ve endüstriyel tesislerde havalandırma sistemlerine çok fazla önem verilmektedir. Özellikle toz, duman, yağ, koku gibi oluşumlar çalışma ortamlarında çalışan ve iş verimliliği açısından çok fazla önem taşımaktadır. Bu nedenle her alan için farklı havalandırma sistemleri kullanılmaktadır.

Flexible sistemler genellikle düşük ve orta basınç şiddetiyle çalışan soğutma, ısıtma, iklimlendirme, havalandırma, atık gaz gibi sistemler için üretilmektedir.

Flexible grubu birden fazla katlı laminasyonlu alüminyum yada polyester malzemenin yüksek gerilime dayanıklı çelik teller ve cam yünü ile izole edilmesiyle üretilmektedir.  En üst katmanında ise alüminyum bariyer kaplıdır. Her türlü esneme, kıvrılma, bükülme, iç içe sıkıştırılma özelliği bulunmaktadır. Montajı sırasında herhangi zorluk çıkarmaz ve kolayca istenilen yere monte edilebilir.

Flexible grubu  -40 dereceden +100 dereceye kadar dayanıklılık göstermektedir. Yırtılma veya darbelere karşı dayanıklı bir malzemedir. Çalışırken fazlaca titreme yapan sistemler için kullanıma en uygun malzemelerden biridir. Alevli bir ortamda alevin yürümesini engellemektedir. İç yapısının düzgünlüğü nedeni ile içerisinde herhangi bir basınca sebebiyet vermez. Hava sızdırmayan özelliği sayesinde enerji kaybı yaşatmaz ve enerji verimliliğini en üst düzeyde sağlar. Flexible grubu yüksek esneme özelliğine sahip olduğu için stoklanma esnasında fazla yer kaplamaz ve hafifliği nedeni ile de çok rahat taşınabilmektedir. Flexible grubunun birden fazla çeşidi bulunmaktadır. İzoleli, izolesiz, pvc endüstriyel, alüminyum, yarı esnek, tam esnek gibi birçok farklı kullanım için çeşitleri üretilmektedir.

Sizler de flexible grubu hakkında daha fazla bilgi almak, uygun fiyat ve ödeme koşullarımızdan yararlanmak isterseniz sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ve konusunda uzman ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin