Hava Kanalı Nedir ?

Hava Kanalı Nedir
Hava Kanalı Nedir

Havalandırma sistemleri kullanımı her geçen gün daha fazla önem arz etmektedir. Bunun nedeni günümüzde hava kirliliğinin yükselmesidir. Havalandırma sistemleri birçok ürünün bir araya getirilmesinden meydana gelir. Bu sistemin içinde havalandırma fanları ve havalandırma kanalı en önemli unsurlardan biridir. Şimdi sizlere hava kanalı nedir ve ne işe yarar ? sorusunun cevabını açıklayalım.

Hava kanalı nedir denildiğinde ilk akla gelen paslanmaz metal borulardır. Ancak hava kanalı sadece bundan ibaret değildir ve detaylandırılması gereken önemli bir husustur. Çünkü kötü kurulmuş bir hava kanalı tüm sisteminizi işe yaramaz hale getirebilmektedir.

İş yoğunluğunun fazla olduğu ve ağır duman, toz, koku gibi ortamların bulunduğu yerlerde veya insan trafiğinin çok olduğu yerlerde havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Havalandırma sistemlerinin temel amacı her zaman öncelikle insan sağlığıdır. Ortamda bulunan havanın değiştirilerek ve yenilenerek solunuma uygun hale getirilmesini sağlayan havalandırma sistemi kurulurken en ince detaylar göze alınarak hesaplanmalıdır. Hava kanalı fan ile kanal çıkış noktaları arasında bulunan ve hava akışını sağlayan boru tünel sistemidir. Hava kanalları yuvarlak, dikdörtgen veya kare şeklinde üretilebilmektedir.

Hava kanalları nedir ve nasıl olmalıdır sorusunun cevabında ise küçük detaylar yatmaktadır. Hava kanallarının en büyük özelliği sızdırmaz olmaları gerektiğidir. Özellikle bağlantı yerleri bu konuda çok önemlidir. Eğer hava sızdıran bir hava kanalı olursa çok fazla enerji kaybına neden olmaktadır. Ve o zaman havalandırma sisteminden istediğiniz verimi alamazsınız. Hava kanalının sızdırmazlığını sağlayan bir diğer unsurlarda kullanılan flanş ve yardımcı malzemelerdir. Yüksek kalitede ürettiğimiz hava kanalları ve yardımcı teknik ekipmanlar sayesinde sızdırmazlık sorununu tamamen ortadan kaldırmaktayız.

Hava kanalı nedir ve fiyatları nelerdir konusunda detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanmak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA