Hücreli Aspiratörler

Havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinde ortamın hava sirkülasyonunu sağlamak, içerideki havayı temizleyerek çalışanlar için sağlıklı ve verimli hale getirmek için bir çok fan çeşitleri bulunmaktadır. Hücreli aspiratörler de elektrikle çalışan bu fan sistemlerinden birisidir.

Hücreli aspiratörün diğer fan çeşitlerinden farkı izole edilmiş olan bir kabinin içinde bulunmasıdır. Bu nedenle hücreli aspiratör denmektedir. Bu hücre sayesinde fan çalışırken ses seviyesi minimuma düşer. Dolayısı ile hücreli aspiratör sessiz çalışır. Aynı zamanda bu hücre sayesinde fanın elektrik motoru, kayış sistemleri dış etkenlerden yani yağmur, kar, soğuk, sıcak, toz gibi etkenlerden etkilenmez. Hücreli aspiratörümüzün içinde nicotra fan kullanılmaktadır.

Hücreli aspiratör büyük ve kapalı alanların hava ihtiyaçlarını karşılamak için farklı tiplerde fan motoru çeşitleri ile üretilmektedir. Bu tamamen mekanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Hücreli aspiratörler fanları kendi arasında seyrek kanatlı fan ve sık kanatlı fan olmak üzere ayrılmaktadır.

Seyrek kanatlı hücreli aspiratörler partikül transferi gerektiren mekanlarda tercih edilmektedir. Geriye doğru eğik kanatları sayesinde daha fazla basınç üretmektedirler. Partiküllerin hava yolu taşınması için gereken tüm basıncı sağlamaktadır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Sık kanatlı hücreli aspiratörler havanın sıkıştırılarak daha uzak yere fırlatılmasını sağlamaktadır. Sık kanat aralıkları vardır ve kanatlar öne doğru eğiktir. Devir sayısı azdır bu nedenle ses düzeyi oldukça düşüktür. Toz ve parçacıkların çok yoğun olmadığı depolarda, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, spor tesislerinde daha çok tercih edilmektedir.

Hücreli aspiratör sisteminin hücresi 5 cm.’lik taşyünü izolasyonlu, çift cidarlıdır. Üzeri elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır. Hücrenin etrafı ise alüminyum ve çelik karkaslardan oluşan profiller ile çevrilmiştir. Özel contalama sistemi ile tamamen sızdırmazlık sağlanmıştır.

Hücreli aspiratör hakkında daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.