Jetcap

Hava kirliliği her geçen gün insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmaktadır. Bu nedenle bazı yasalar zorunlu olarak ortaya çıkarılmış ve çevre bakanlığı tarafından düzenlemeye gidilmiştir. Atık gazların dikey olarak atmosfere yüksek basınçla atılmasını sağlayan, yağmur kar, rüzgar gibi dış etkenlerden etkilenmeyen şapkası nedeniyle kullanımı rahat olan tahliye borusu sistemlerine jetcap denmektedir. Çevre bakanlığı onaylı jet cap sistemleri üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Jet cap sistemi istenilen ölçüye ve baca çapına göre özel olarak üretilmektedir. Jet cap sisteminin alt ve üst tarafında bulunan gövdeler bilgisayar yazılımları ile açılıp kapanmaktadır. Jet cap sanayi bacası mevcut olan çatılara da monte edilebilmektedir. Eğer baca yüksekte ve çok rüzgar alıyorsa çelik teller ile gerdirilip güvenli bir şekilde konumlandırılması yapılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Jet cap baca şapkası baca içerisine herhangi bir yağmur suyu ve kar geçişini engelleyecek şekilde yapılmaktadır. Ancak yine de su girmesi durumunda jet capın içinde bulunan çanak aracılığı ile dışarı su tahliyesi gerçekleştirilir. Jet cap şapka sistemi üç bölümden oluşur. Alt ve üst kısımdan oluşan boğaz bölümü, alt ve üst gövde bölümü, çanak ve su tahliye bölümü olarak bölümler adlandırılmaktadır.

Jet cap sisteminde alt gövde ile üst gövde oranları eşit miktarda olmalıdır. Jet cap baca şapkasının malzemesi atık gazlara, kimyasal atıklara, atmosfer korozyonlarına, atık gazın yüksek sıcaklığına dayanıklı kalınlık ve kalitede üretilmelidir. Jet cap baca sistemlerinin ağız bölümleri herhangi kuş veya hayvan girişini ve yuva yapmalarını önleyecek şekilde engellenmelidir. Parçaların birbirlerine birleşim yerleri kullanılan malzemeye göre özel olarak montajı yapılmalıdır.

Jet cap sistemleri, baca şapkası veya tüm mekanizma için detaylı bilgi, ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak, projelendirme ve fiyat teklifi almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.