Salyangoz Fan

Salyangoz Fan
Salyangoz Fan

Havalandırma sistemlerinin ise en önemli kısımlarından biri de fanlarıdır. Salyangoz fan bu fan çeşitlerinden sadece biridir. Kapalı ortamlarda çalışmak veya bulunmak bazen çok rahatlatıcı olsa da eğer iyi bir havalandırma sistemine sahip değilse kapalı yerler insanlar üzerinde negatif etkiler yaratabilmektedir. Bu nedenle kapalı yerler için insan sağlığı hedeflenerek birçok havalandırma sistemi geliştirilmektedir.

Görüntü olarak salyangoza benzetildiği için bu ismi almaktadır. Hava kanallarından taze hava akışının sağlanması veya ortamda bulunan havayı tahliye etmek için kullanılan kare hatlara ve dairesel biçimdeki hava kanallarının birbirine bağlanması sonucu oluşturulan havalandırma ünitesidir.

Salyangoz fan çeşitleri ise genel olarak sık kanatlı ve seyrek kanatlı olarak isimlendirilir ve çeşitlendirilir. Çeşitlerden bazılarını saymak gerekirse kasnaklı radyal salyangoz fanlar, kare tip alçak basınçlı salyangoz fanlar, yüksek verimli sanayi tipi kayış kasnaklı salyangoz fanlar, yüksek basınçlı radyal körük tip salyangoz fanlar, alçak basınçlı salyangoz fanlar, kare salyangoz fanlar, orta basınçlı salyangoz fanlar gibi bazı modellerini söyleyebiliriz.

Alçak basınçlı çeşitleri ortamda bulunan havayı düşük hızlarla dışarı atmaya yarayan veya ortama yayan fan gruplarıdır.

Orta basınçlı  çeşitleri yoğum duman ve tozların bulunduğu, yağlı ortamlarda, yada çok hafif kırıntı çıkaran malzemelerin oluşturduğu yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Genel olarak düşük kapasitelerde fakat yüksek basınç değerleri olan fan çeşididir.

Yüksek basınçlı çeşitleri ise hafif atık ve kırıntı çıkaran ürünlerin nakliyelerinde daha çok kullanılmaktadır.

Tüm salyangoz fan modellerimiz fırın boyalıdır.

Siz de işletmeniz için nasıl bir salyangoz fan seçeceğinizi düşünüyorsanız iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşın. Ücretsiz keşif için yerinize gelecek olan ekibimiz sizler için en uygun ve çözüm olan fan modellerini ve detaylarını paylaşacaklardır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Call Now ButtonHEMEN ARA