susturucu

Yapılan ve ortaya çıkan iş durumuna göre farklı şekillerde havalandırma sistemleri kurulmaktadır. Havalandırma sistemlerinin çıkış kanallarında çok fazla ses ve gürültü gelmektedir. Bu sesi kesmek için susturucu kullanılmaktadır. Havalandırma susturucusu takılan sistemlerde ses düzeyi oldukça fazla düşmekte ve rahatsızlık edici boyuttan uzaklaşmaktadır.

Havalandırma sistemlerinde susturucu üzerinde bulunan kanat şekli sayesinde gürültü kirliliği maksimum düzeyde azalır. Sizlerden gelen talep ve isteklere bağlı olarak özel tasarımlı susturucu imalatlarımız bulunmaktadır. Havalandırma sistemlerine takılan susturucular ister dikey isterseniz de yatak olarak konumlandırılabilir. Klima santrallerine takılına susturucular vantilatörden sonra ve torba filtreden önce konulmaktadır. Aspiratörlerin içine takılan susturucular ise aspiratörden önce takılır ve direk olarak kabine monte edilebilir. Ancak radyal vantilatör sistemlerinde havanın uygun koşullarda dağıtılabilmesi için vantilatör fanı ile susturucu arasına 60 cm. uzunluğunda deflektörlü bir plenum hücre konulmaktadır. Ancak plug fanların kullanıldığı sistemlerde ilave olarak plenumlara gerek kalmamaktadır. Deflektörler kabinlerin iç kısımlarına yerleştirilmektedir. Susturucuların içi birinci kalite paslanmaz çelik veya galvaniz sacdan yapılmaktadır.

Özellikle gürültünün az olması gereken yerlerde susturucular çok fazla tercih edilmektedir. Evler, okullar, oteller, hastaneler, yurtlar, iş yerleri gibi sessizliğin hakim olduğu yerlerde susturucu kullanımı çok önemlidir.

Havalandırma sistemlerinde kullanılan susturucular yuvarlak veya kare şeklinde üretilmektedir. Genellikle susturucuların içerisinde cam elyaf, taş yünü, seramik yünü ve akustik süngerler kullanılmaktadır. Özellikle seramik yünü sayesinde susturucular 1260 dereceye kadar dayanıklı hale gelmektedir. Susturucunun boyu uzadıkça sesi emme özelliği de artmaktadır. Havalandırma sistemlerinde yer alan susturucu sistemleri kaset tipi veya yuvarlak olarak üretilmektedir.

Sizde mevcut havalandırma sistemleriniz için susturucu kullanmak veya teknik detaylar hakkında bilgi almak, uygun fiyatlarımız ve ödeme koşullarından yararlanmak istiyorsanız sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin