Bacasız Filtre

Bacasız Filtre
Bacasız Filtre

Endüstriyel ve sanayi alanında birçok havalandırma sistemleri geliştirilmektedir. Geliştirilen bu sistemler tamamen ihtiyaca ve uygunluğa göre tasarlanmaktadır. Birçok sektör ve alanda bacasız filtre sistemleri kullanılmaktadır. Bacalı havalandırmalara alternatif olarak tasarlanan bacasız filtre birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

Bacasız filtre sisteminde kirlenmiş ve kullanılmış hava bir ön filtre ve difüzörden geçer. Geçen havaya elektrostatik bir yük verilir ve duman, yağ veya kokular iyonize edilir. Ve hava toplayıcı plakalara geçerek %99 temizlenme sağlanır. Toplayıcı plakalar belirli zaman aralıkları ile çıkarılarak temizlenerek yeniden takılmalıdır.

Bacasız filtreler veya başka bir deyişle elektrostatik filtre (ESP) havalandırma kanallarına dönüşüm parçası ile monte edilir. Davlumbaz ve kanal yolu ile çekilen hava bu filtre sisteminden geçerek temizlenmiş havayı tekrar hava kanalı sayesinde atmosfere bırakır. Hava kanalını herhangi bir bacaya bağlamak gerektirmez. Ortaya çıkan toz, duman, koku gibi oluşumları kolaylıkla filtre etmektedir.

Bacasız filtreler en çok mutfaklarda, restoranlarda, alışveriş merkezlerinde, dişli kesme, düz yağ ile öğütme, düz yağ işleme, dövme işlemleri ve soğuk presleme yapan tesislerde kullanılmaktadır.

Bacasız filtreler %99 oranında yağı, dumanı ve kokuyu azaltır. İşletme maliyetlerini düşürür. Bakım maliyeti oldukça düşüktür. Yangın riskini en aza indirir, çevreye zararlı etkisi bulunmaz. Düşük basınç kaybı yaşanır ve enerji tüketiminde tasarruf sağlar.

Bacasız filtreler ticari mutfaklar, fabrikalar ve gıda üretim tesisleri için özel olarak tasarlanmaktadır. Bacasız filtreler maksimum verim sağlamaktadır.

Bacasız filtreler projelendirmesi özel mühendislik gerektiren bir iştir. Mühendislerimiz bacasız filtre kullanımı yapılacak olanı etüt ederek sizlerden alınan görüşler ve detaylar ile birlikte en uygun projelerini sizlere sunarlar. Başarılı ve tam verimli kullanım için mühendislerimiz sizlere en önemli bilgileri aktarmaktadır. Sizler de bacasız filtre konusunda detaylı bilgi almak için irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA