Baca Tipi Sulu Filtre

Baca Tipi Sulu Filtre
Baca Tipi Sulu Filtre

İnsan sağlığını tehdit eden unsurlardan biri de hava kirliliğidir. Doğa bize her zaman tertemiz bir oksijen ve hava akışı sağlar. Ancak endüstriyel yapılaşma ve fabrikaların çoğalması, aynı zamanda yeryüzünde bulunan tüm yapıların bacalarından çıkan duman ve kokular temiz havayı kirletmektedir. Bunu önlemek amacıyla bir takım baca sistemleri geliştirilmiştir. Baca tipi sulu filtre sistemi de havaya insan sağlığını tehdit edici oluşumların salınmasını engellemekte kullanılan filtre sistemidir.

Baca tipi sulu filtreleri kirli dumanların içi su dolu tanklar sayesinde temizlenmesi ve dış atmosfere temiz hava bırakmasını sağlayan sistemlerdir. Baca tipi sulu filtreler işletmeleri kokudan, is oluşumundan, hava kirliliğinden, dumandan, yangınlardan koruyan sistemlerdir. Baca ile sorunu olan tüm işletmelere tavsiye ettiğimiz ve boru kullanılmadan koku ve dumanı yok etmeye yarayan bu sistem atmosfere gaz yayan tüm işletmeler içinde kullanılması zorunlu tutulmuştur.

Baca tipi sulu filtreleri restoranlarda, cafelerde, barlarda, pide fırınlarında, ekmek fırınlarında, fabrikalarda, zehirli gaz ve duman atığı yapan tesislerde, merkezi sistemi olan kalorifer kazan kullanan sitelerde, otellerde, okullarda sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda alışveriş merkezlerinde, lokantalarda ve restoranlarda zorunlu olarak kullanılması gerekmektedir.

Odun fırınlarında ve kazanlarda çok fazla kömür ve sıvı yakıt gibi zarar veren oluşumların oranı fazla kullanılan yerlerde bacaya verilen dumanlı gazlar zehir içermektedir. Baca tipi sulu filtrelerinin kullanımı tüm bu sağlıksız koşulları yok eder ve atmosfere temiz hava yayılmasını sağlar. Sulu filtrenin tam randımanlı çalışması için öncelikle gerekli tasarımların yapılması gerekmektedir. Su püskürtmesi ve diğer sistemlerin periyodik olarak kontrol edilmesi sistemin düzgün ve sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır.

Baca tipi sulu filtre kullanımı ve diğer detaylı bilgiler için iletişim numaralarımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA