Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri

Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri
Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri

Havalandırma sistemlerinin gün geçtikçe teknolojinin gelişimiyle birlikte alternatifleri, çeşitleri ve yardımcı üniteleri de artmaktadır. Temiz bir ortamda çalışmak öncelikle çalışanların sağlığı ve daha sonra iş verimliliği açısından çok önemlidir. Endüstriyel toz toplama sistemleri farklı model ve çeşitleri ile satışını gerçekleştirmekteyiz.

Endüstriyel toz toplama sistemleri kurulurken ortama göre mühendisler tarafından özenle seçilmektedir. Yapılan işin durumuna göre tozun özellikleri ve konsantrasyonları, parçacıkların boyutu, partikül giderimi verimliliği, hava akışındaki sıcaklıklar, hava akışındaki nem oranı, tozu bertaraf yöntemleri detaylı olarak ele alınır ve en uygun olan sistem tasarlanır.

Endüstriyel toz toplama sistemleri için en önemli ayrıntı tozun özelliğidir. Tozun yapısı patlayıcı, yapışkan, hafif, kabarık, aşındırıcı gibi özelliklerine göre değişmektedir. Bu değişik özellikler kullanılan fanın gücünü, filtreyi ve toz torbasının çeşidini de belirlemektedir. Toz kontrol ekipmanlarının çeşitleri bu toz türüne göre belirlenmektedir. Bu ekipmanlar toz bırakma kutuları, santrifüj toplayıcı ve siklonlar, torbalı filtre toplayıcılar, kartuş toz toplayıcılar, ıslak yıkayıcılar, elektrostatik çöktürücüler gibi farklı sistemlerin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır.

Endüstriyel toz toplama sistemlerinin fanları ve kullanılacak olan filtrelerin seçimleri de uzman mühendislerimiz tarafından belirlenmektedir. Sistemin tüm ayrıntıları mühendislerimiz tarafından belirlenmektedir. Ayrıca sistem için kurulan filtreler, kanallar ve fanların belirli aralıklarla kontrolleri ve bakımları yapılmalıdır. Yetersiz güçte fan kullanımı tüm sistemin yeniden yapılandırılmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle sistem detaylı olarak incelenmelidir.

Endüstriyel toz toplama sistemleri hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanmak mühendislerimiz ile görüşüp en uygun çözüm yolları hakkında bilgi almak, projelendirme detayları hakkında konuşmak, seçilecek olan fan ve filtre türlerini incelemek, akrobat kollar hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA