Toz Toplama Ünitesi ve Avantajları

Toz Toplama Ünitesi ve Avantajları
Toz Toplama Ünitesi ve Avantajları

Bir ülkenin kalkınmasında ve güçlü bir ekonomiye sahip olmasında en önemli faktörlerden biri de üretiminin kuvvetli olmasıdır. Endüstriyel ve sanayi alanlarında üretim yapan yerlerde ise çalışan personelin sağlığına çok fazla önem verilmektedir. Hem insan sağlığı hem verimin artması düşünülerek bu tür tesislere çalışılan ortamı temizleyen farklı havalandırma sistemleri kurulmaktadır. Bu sistemlerden biri de toz toplama ünitesidir. Toz toplama ünitesi ve avantajları konusunda detaylıca bilgi verelim.

Toz toplama ünitesi özellikle tozun ve dumanın yoğun olarak bulunduğu ortamlarda en etkili temizleme sistemlerden biridir. Toz toplama sistemlerinin fan debileri oldukça güçlüdür. İçerisinde bulunan filtreler ve toz torbaları sayesinde tozu hapseder ve ortamda bulunan bütün partikülleri temizler. Toz toplama ünitesi ve avantajları arasında en önemli maddelerden biri şüphesiz içindeki filtre sistemidir. Toz toplama ünitesinin içinde yıkanır metal filtre, karbon emdirilmiş elyaf filtre ve HEPA filtre bulunmaktadır. Bu filtreler sayesinde toplanan toz filtrelenerek temiz hava akışı sağlanır. %99,9 oranında tozu tutma özelliği sayesinde çalışanlar için sağlıklı bir alan sağlamaktadır.

Toz toplama ünitesi duvar veya tavandan geçen kanala monte edilen akrobat kollar ile ortamdaki toz ve dumanı çeker. Ancak bunun dışında bir de iş sahası içerisinde her yere götürülebilen bağımsız mobil toz toplama üniteleri de bulunmaktadır. Mobil toz toplama üniteleri ile toz, duman veya kokuya sebep veren iş makinelerin yanına getirilerek çıkış kaynağından toz ve dumanın anında çekilmesini sağlamaktadır. Kolaylıkla her yöne dönebilen ve bırakılan yerde sabit kalan ısıya dayanıklı akrobat kollar sayesinde rahat çalışma ortamları hazırlanmaktadır. Mobil toz toplama üniteleri tek veya çift akrobat kollu olmak üzere isteğe bağlı olarak tercih edilebilir.

Toz toplama ünitesi ve avantajları ile ilgili daha fazla ve detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterlidir.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA