Fabrika Bacası

Fabrika Bacası
Fabrika Bacası

İnsan ve her türlü canlının sağlığını tehdit eden unsurlardan biri de hava kirliliğidir. Hava kirliliğini oluşturan en büyük etkenler kimyasal ve sağlığa zararlı gazlar ve atıklardır. Bu nedenle günümüzde birçok işletme, fabrika ve tesislerde, çeşitli önlemler alınmaktadır. Özellikle yoğun üretim gerçekleştiren tesisler ve fabrika bacası için özel tasarımlı sistemler kullanmaktayız.

Endüstriyel tesis ve fabrikalarda katı, sıvı veya gaz şeklinde hava atımı gerçekleşmektedir. Üretim tipi ve atık durumuna göre özel olarak fabrika bacası yapmaktayız. Kimyasal koku ve duman yayan bir fabrika ile mobilya üretimi yapan veya demir-çelik fabrikası için aynı tip baca sistemi kullanılamaz. Doğaya zarar vermeyecek filtre sistemleri de yapılan işin durumuna göre üretilmektedir.

Fabrika baca uygulaması yaparken belirli projeler, titizlik ve özen gösterilmesi gereken çalışmalar ve çeşitli güvenlik tedbirleri geliştirilmektedir. Fabrika bacası montajı yapılacak olan yerin uygunluğu da önemli konular arasında yer almaktadır.

Fabrika baca uygulaması yapılmadan önce rüzgar yükleri, deprem olasılıkları, bacanın titreme ve sallanma durumu, genel fiziki durumlar ve iş güvenliği ele alınmaktadır. Atık gazın veya kullanılmış havanın dışarı atılması için oluşturulan bacanın malzemesi ile iç yüzeyi paslanmaz çelik sacdan üretilmektedir. Eğer kullanılacak baca çift cidarlı ise o zaman taş yünü izolasyonu da uygulanır. Baca uygulaması sıvı, katı ve gaz yakıtlı yakma ocakları için tek ve çift cidarlı olmak üzere farklı şekilde üretimi yapılmaktadır. Flanş ve kaynak bağlantılı montajlar gerçekleştirilen fabrika baca uygulamalarında firmamız tam sızdırmazlık garantisi vermektedir.

Saha faaliyetlerinin durumuna göre projelendirilecek ve tasarımı yapılacak olan fabrika baca sistemleri uzman mühendislerimiz tarafından en küçük detayına kadar değerlendirilerek hesaplanmaktadır. Sizde fabrika bacası yaptırmak veya değiştirmek istiyorsanız ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilir mühendis ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin