Jetcap Yapan Firmalar

Jetcap Yapan Firmalar
Jetcap Yapan Firmalar

Hem Avrupa’da hem de ülkemizde birçok çeşitte havalandırma sistemleri kullanılmaktadır. Farklı standart ve normlara sahip olan bu sistemler belirli kurallar altına alınmaktadır. Çevre yönetmeliği gereğince ülkemizde kullanılan proses bacalarında yapılması şart olarak görülen baca şapkalarına jetcap denmektedir. Firma olarak Jetcap yapan firmalar arsında her zaman tecrübe ve profesyonel mühendislerimiz ile ilk sıralarda yer almaktayız.

Jetcap atık gazların dikey olarak atmosfere çok hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olur. Ancak bu atım sırasında yağmur, kar gibi dış etkenler bu şapka içerisinde bir konikte toplanır. Ve toplanan bu sular tahliye boruları ile baca ve havalandırma sistemine giriş yapamadan tahliye edilirler. Jetcap yapan firmalar özellikle tasarım yaparken bunun gibi birçok noktaya dikkat ederek üretim gerçekleştirmek zorundadır. Jetcap yapımı özel bir tasarım ve imalat gerektirmektedir. Her bacanın boyutuna göre değişik jetcap üretilmektedir. Jatcapların içerisinde yer alan gövde kısmının alt ve üst bölümündeki kapaklar ise bilgisayar yazılımı ile açılıp kapanması sağlanmaktadır.

Jatcap istenirse hem baca sistemi yapacaklar için hem de mevcut bacaların sistemini değiştirmek içinde imal edilmektedir. Montajı flanşlı ve kaynaklı bir şekilde yapılan jatcapların aynı zamanda usta bir işçilik ile montajının yapılması ve kontrol edilmesi gerekmektedir.

Jatcap yapan firmalar özellikle kurulacak olan bacanın yerden yüksekliğini de hesap etmek zorundadırlar. Çok yüksek binaların çatılarına kurulan jatcaplar çelik teller ile gerilir ve her türlü hava şartlarına karşı dayanıklı ve devrilmeyecek hale getirilmektedir.  PVC, polietilen ve polipropilen olmak üzere farklı jatcap modellerimiz ve imalatımız bulunmaktadır.

jatcap yapan firmalar arasında üstün hizmet anlayışımız, birinci sınıf ve kaliteli malzemelerimiz, uzman mühendislerimiz ile tecrübelerimizi bileştirerek sizlere hizmet vermekteyiz. İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir ve dataylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA