Toz Toplama İğneli Keçe Filtre

Toz Toplama İğneli Keçe Filtre
Toz Toplama İğneli Keçe Filtre

İnsan sağlığını en fazla tehdit eden konulardan biri de solunan havanın kalitesizliğidir. Günlük yaşantımıza pek dikkat etmesek de bazı iş kollarında ağır toz, duman, talaş ve diğer atık parçacık ve partiküllere maruz kalınmaktadır. Bu tip hammadde işleyen veya üretim yapan fabrika ve tesislerde çeşitli cihazlar kullanılarak insan sağlığı korunmaktadır. Bunlardan biri de toz toplama üniteleridir. Toz toplama iğneli keçe filtreleri bu cihazlar için önemli torba filtre işlemini görmektedirler.

Toz toplama iğneli keçe filtreleri farklı keçe kumaş türleri baz alınarak Avrupa normlarında üretilmektedir. Polypropylene, anti statik polyester, e-PTFE (teflon) polyester , homopolymere akrilik (Dolanit), Copolymer akrilik, polyphenylsulfide (Ryton), Meta-Aramid (Nomex), polyimide ve cam elyaf olmak üzere farklı bazlı şekilde üretilmektedir. Bu farklılıklar ebat, çalışma sıcaklığı, asit mukavemeti, alkali mukavemeti, hidroliz mukavemeti, solvent mukavemeti, oxid mukavemeti, ağırlığı, hava geçirmezliği, iç dokusu, kopma mukavemeti, ağırlık ve kalınlıklarına göre değişiklik göstermektedir.

Çalışma prensip amaçları aynı olsa da farklı sahalar için farklı türler kullanılmaktadır. 90 ile 2600 derece sürekli kuru sıcaklığı arasında dayanıklı malzemeler üretmekteyiz.

Toz toplama iğneli keçe filtre torbalarımızın kumaşlarının iç dokuları genel olarak kendi malzemelerinden üretilmektedir. Sadece cam elyaf ürünleri keçe değildir. İğneli keçe filtrelerimizin tamamı kalander ve gaze işlemlerine tabii tutulmaktadır. İsteğe bağlı olarak su ve yağ itici özelliği kazandırmak amacı ile Teflon Hidrofob Emprenye işlemi uygulamaktayız. Torbaların silkelenmesi sırasında tozun hava geçirgenliğini engellememesi adına toz tutan yüzeyle teflon membran ile kaplanmaktadır.  Filtre kumaşı ile aynı malzeme dikim ipliği olarak kullanılmaktadır. Mukavemeti arttırmak ve kopmaların yaşanmaması için dikiş atılan her bölge için 3 sıra zincir tipi dikiş yapmaktayız.

Toz toplama iğneli keçe filtre seçeneklerimiz ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA