Toz Toplama Sistemi Nerelerde Kullanılır ?

Toz Toplama Sistemi Nerelerde Kullanılır
Toz Toplama Sistemi Nerelerde Kullanılır

Havalandırma sistemleri özellikle çalışan sağlığı açısından olmazsa olmaz sistemlerden biridir. Ancak bazı çalışma yerleri için havalandırma sisteminin yanında ekstra cihazlar da kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi özellikle endüstriyel ve sanayi alanında çalışan fabrika ve tesislerde kullanılan toz toplama sistemleridir. Toz toplama sistemi nerelerde kullanılır ve yararları nelerdir şimdi hep birlikte inceleyelim.

Toz toplama sistemi nerelerde kullanılır dendiğinde ilk akla gelen yerler ahşap ve mobilya sektörü, kimyasal ve plastik üretim yapan tesisler, çimento, kum fabrikaları, cam, gübre, gıda sektörü, metal ve maden fabrikaları, ilaç sektörü, porselen üretim tesisleri, toz boya üretim tesisleri, lastik üreticileri, plazma kesim yerleri, kuyumculuk sektörü gibi ve daha birçok alanda kullanılan fabrika ve tesislerdir.

Toz toplama sistemleri filtreleri ve torbaları da farklılık göstermektedir. Örneğin bir çimento fabrikası veya sürekli talaş tozu çıkaran mobilya fabrikası ile kimyasal maddeler üretimi yapan yerlerde kullanılan sistemlerin filtreleri aynı olamaz. Kullanılacak toz toplama sistemi tamamen yapılan işin çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle toz toplama ünitesi tamamen ciddi bir mühendislik çalışması gerektiren sistemlerdir.

Toz toplama ünitesi nerelerde kullanılır sorusundan sonra yararlarından bahsetmek gerekmektedir. İnsan sağlığını bire bir tehdit eden kirli havanın hızlı ve güçlü bir şekilde emilmesi bu cihazların kullanımı ile gerçekleşmektedir. Mobil toz tutma ünitesi ve sabit toz tutma üniteleri mevcuttur. Mobil toz tutma ünitelerin farkı istenilen cihazın yanına getirilerek toz ve dumanın çıkış noktasında işlem yapmasıdır. Tek veya çift akrobat kollar isteğe göre seçilebilmektedir. Güçlü fan ve filtreleri mevcuttur.

Toz toplama ünitesi nerelerde kullanılır , nasıl projelendirilir ve fiyatlandırma hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

 

HEMEN ARA