Toz Toplama Ünitesi

Toz Toplama Ünitesi
Toz Toplama Ünitesi

İnsan sağlığını en fazla tehdit eden rahatsızlıklar solunum yolları ile de geçmektedir. Özellikle duman, koku ve toz partiküllerinin havada dolaştığı yerlerde farklı havalandırma sistemleri kurulmaktadır. Toz toplama ünitesi bu konuda en fazla yarar sağlayan cihazlardan biridir.

Demir-çelik fabrikaları, çimento fabrikaları, marangozhaneler, kalıp haneler, tekstil atölyeleri gibi toz ve dumanın yoğun olduğu çalışma alanlarında toz toplama ünitesi kullanılmaktadır. Havalandırma sisteminin yetersiz kalacağı şekilde toz ve duman üreten bu tip fabrika ve tesislerde toz toplama ünitesi insan sağlığı açısından çok yararlı sistemlerden biridir.

Toz toplama ünitesinin birkaç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi duvar veya tavana bağlı toz çekme fanlarının geçtiği kanallara monte edilen akrobat kollar sayesinde belirli aralıklarla veya toz, duman çıkaran cihazların üzerine gelecek şekilde konumlandırılan kollar sayesinde ortamı temizleten toz toplama üniteleridir. Bir diğeri mobil toz toplama ünitesidir. Mobil toz toplama ünitesi rahatlıkla çalışma yapılan yerlere çekilebilir ve lokal şekilde çıkan toz yok edilebilmektedir. Mobil üniteler isteğe bağlı olarak tek akrobat kollu veya çift akrobat kollu olarak tercih edilmektedir. Akrobat kollar istenilen açıda döndürülebilir ve toz çıkış kaynağına yakınlaştırılabilir. Üstelik ısıya dayanıklı olan kollar ayarlandığı şekilde sabit kalabilmektedir. Mobil toz toplama ünitesi hareketli olduğu için tesis içinde istenilen yere götürülebilir. Çift akrobat kol sayesinde aynı anda iki farklı cihazdan toz çekilebilmektedir.

Toz toplama ünitesi dış mekanlar içinde kullanılabilmektedir. Daha büyük ve güçlü fanları olan dış toz toplama üniteleri fabrika veya tesislerin dışında toz ve duman yayan bölümlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Toz toplama haneleri ve filtreleri periyodik olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Toz toplama ünitesi çeşitleri, projelendirilmesi ve fiyatlandırılması konusunda detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan irtibat numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

HEMEN ARA