Havalandırma Uygulaması

Havalandırma Uygulaması
Havalandırma Uygulaması

Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de havalandırma uygulaması Avrupa standartlarına göre yapılmaktadır. Havalandırma uygulaması bilgi, teknik, tecrübe ve uzmanlık gerektiren çalışmalar sonra kurulmaktadır.

Bugün hemen hemen gittiğimiz veya çalıştığımız yerlerde havalandırma uygulamaları görmekteyiz. Özellikle hava akışı konusunda ağır koşullar altında çalışılan fabrika, atölye, endüstriyel ve sanayi tesislerinde havalandırma uygulamaları çok fazla titizlik isteyen bir konudur. Bu tür yerlerde toz, duman, yağ ve kimyasal kokular, ısıdan kaynaklı is oluşumlarına çalışanların maruz kalmaması için farklı şekilde havalandırma uygulaması yapılmaktadır.

Genellikle insan trafiğinin yoğun olarak bulunduğu yerler içinde havalandırma uygulaması yapılma zorunluluğu yasalar ve kanunen de bulunmaktadır. Havalandırma sisteminin yapılması alanın metrekaresi, iş veya kalabalık yoğunluğu, yapılacak olan işin çeşidi gibi bazı ana faktörlerce belirlenmektedir. Alışveriş merkezleri, okullar, tiyatrolar, kapalı otoparklar, sığınaklar, sinemalar, oteller, laboratuarlar, dershaneler, bankalar, kongre ve seminer salonları, spor salonları, rezidanslar, iş merkezleri, ofisler, hava alanları, plazalar, devlet daireleri, restaurantlar, cafeler, mağazalar, metro istasyonları, tüneller, sanayi ve endüstriyel tesisler, fabrikalar, atölyeler, marangozhane ve kalıp haneler gibi yerlerde havalandırma uygulamaları yapılmaktadır.

Havalandırma uygulaması yapılacak olan yer inşaat halindeyse ve sıfırdan yapılacaksa önceden projelendirme yapılmaktadır. Tüm hava kanallarının geçmesi gereken yerler, hava kanallarının çıkışları, kullanılacak fanın büyüklüğü ve gerekli malzemeler önceden projelendirilip teklif aşamasına getirilmektedir. Havalandırma kanalları beton uygulamanın altına bina içine rahatlıkla yerleştirilebilir. Hazır bir yere sistem kurulacak ise  tavan, zemin ve duvar bölümleri için projelendirme ile mümkün olan en uygun şekilde konumlandırılabilir.

Havalandırma uygulaması ciddi bir mühendislik, kaliteli malzeme ve usta işçilik gerektiren bir iştir. Hem insan sağlığı düşünülerek hem de enerji ve maddi tasarruf düşünülerek hazırlanması gereken havalandırma uygulamaları hakkında bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Call Now ButtonHEMEN ARA