İyi Bir Havalandırma Sistemi

İyi Bir Havalandırma Sistemi
İyi Bir Havalandırma Sistemi

Yaşam yerlerindeki nüfusun artmasıyla birlikte hava kirliliği de iyice artmaktadır. Hava kirliliği de insan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit etmektedir. Hem çalıştığımız yerlerde hem de kalabalığın bulunduğu kapalı ortamlarda iyi bir havalandırma sistemi bulunması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Fabrikalarda, atölyelerde, üretim tesislerinde, iş merkezlerinde, plazalarda, restaurant ve yemekhanelerde, otellerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, bar ve cafelerde, otoparklarda, spor salonlarında, sinemalarda, tiyatrolarda, okullarda, devlet dairelerinde, rezidanslarda kısaca insanların toplu olarak bulunduğu ortamlarda iyi bir havalandırma sistemi kurulması gerekmektedir. Birçok sektör ve yapılarda havalandırma sistemleri zorunlu olarak yapılmaktadır. Eğer bu tür yerlerde yetersiz havalandırma sistemi olursa öncelikle insan sağlığı açısından, daha sonra iş verimliliği ve kazanç anlamında ciddi sorunlara sebebiyet verilebilir.

Bulunduğumuz veya çalıştığımız ortamda hissedilebilir yada hissedilemeyecek birçok mikrop, bakteriler, koku, gaz, toz partikülleri gibi sağlıksız hava oluşumları bulunmaktadır. Ortamda bulunan kullanılmış havayı çekerek çeşitli filtrelerle temiz havaya dönüştüren sistemlere havalandırma sistemleri denilmektedir. Ortamda bulunan insan sayısı, metrekare büyüklüğü, iş yoğunluğu, yapılacak işin sektörü kurulacak olan havalandırma sisteminin nasıl olması gerektiği ile ilgili alt yapı bilgilerini oluşturur. Bu temel bilgilerden sonra bina yapısına göre havalandırma projesi çizilmektedir. Projenin içerisinde kullanılacak olan malzemenin çeşidi, kalitesi, adetleri belirlenir. Ve daha sonra imalat ve montaj kısmı tamamlanarak havalandırma sistemi kullanıma hazır hale getirilmektedir. İyi bir havalandırma sistemi içerisinde fan motorlarının debisi, kullanılacak filtreler, havalandırma kanalları ve çıkış bağlantıları, yardımcı malzemelerin oluşturduğu ekipmanlar çok önemlidir.

İyi bir havalandırma sistemi kurulması tecrübe ve uzmanlık gerektirmektedir. Siz de ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanıp, alanında uzman olan mühendislerimizin hazırladığı projelerimiz için detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

Call Now ButtonHEMEN ARA